News

KOMISARZ KACZMAREK W KRYMINALE „MORA”

Równo rok temu zabrałem się za tę powieść, a teraz przyszło najmilsze: podpisałem właśnie umowę autorską na wydanie najnowszego retro-kryminału – oczywiście z komisarzem Biniem Kaczmarkiem w roli głównej. To będzie już dziewiąte wcielenie poznańskiego śledczego, a książkę opublikuje renomowane krakowskie wydawnictwo Znak (dziękuję za okazane zaufanie). Premiera planowana jest wstępnie na lato 2022 roku. Książka nosi roboczy tytuł „Mora”, a jej akcja rozgrywa się w 1934 roku w Poznaniu i Gdyni. Jak zawsze w książkach tej serii, także i tym razem spotkacie na jej kartach mniej lub bardziej znane historyczne postacie. Wszystkie one zostaną wplątane w serię tajemniczych morderstw, których wspólnym mianownikiem okaże się…

Oto seria powieści z komisarzem Zbigniewem Kaczmarkiem.

Więcej na razie nie zdradzę. Dodam tylko – enigmatycznie 😉 – że dzięki tej powieści udało mi się domknąć bardzo ważny wątek, zapoczątkowany poprzednim kryminałem „Szmery”. I powiązać tym samym serię kryminałów z książkami sensacyjno-historycznymi „Cwaniaki” i „Na całego”, które opowiadają o młodości Kaczmarka.

Życzę wielu wrażeń latem 2022!

Umowa ze Znakiem podpisana!

NAGRODZONY ZA „FIEDLERA”

Nawet się nie spodziewałem… Przypadł mi w udziale zaszczyt odebrania nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk dla najlepszej książki o Wielkopolsce w kategorii literatury popularnonaukowej i beletrystycznej w roku 2020. Jury doceniło biografię „Fiedler. Głód świata” mojego autorstwa, opublikowaną przez Wydawnictwo Poznańskie. Pięknie dziękuję jury – i wydawnictwu!

KILKA SŁÓW O MOJEJ NOWEJ POWIEŚCI

Na prośbę wydawnictwa Znak zdecydowałem się krótko opowiedzieć, o czym jest „Coraz ciemniej w Wartheland”. A także – jakie historyczne wydarzenia i autentyczne postacie były dla mnie inspiracjami.

„CORAZ CIEMNIEJ W WARTHELAND” – PRAPREMIEROWO!

Obiecałem, więc dotrzymuję słowa. W linku poniżej znajdziecie pierwsze kilkanaście stron mojej najnowszej powieści historyczno-sensacyjnej „Coraz ciemniej w Wartheland”. Zaintrygowani? Więcej – w sprzedaży już od 5 lipca. Zapraszam!

OTO OKŁADKA „CORAZ CIEMNIEJ W WARTHELAND”

Ujawnienie okładki książki to jakby przedpremiera samej powieści. Miło mi więc zaprezentować Państwu okładkę „Coraz ciemniej w Wartheland”. Premiera książki – już 14 lipca nakładem Znaku, choć w przedsprzedaży będzie ją można nabyć już od 5 lipca. Ta książka to moja ogromna radość. Włożyłem w nią kawał serca. Dzielę się tą radością z Państwem – z nadzieją, że sięgniecie po tę powieść. To kawał prawdziwej, a słabo znanej, dramatycznej historii. Więcej o książce znajdziecie Państwo TUTAJ.

„FIEDLER. GŁÓD ŚWIATA” NOMINOWANY!

Jaka radość! Ubiegłoroczna moja książka „Fiedler. Głód świata” uzyskała nominację do grona pięciu finalistek konkursu Travelery, organizowanego przez National Geographic Polska! Walczy zatem o zaszczytne miano Książki Roku 2020. O tym, która z propozycji zdobędzie najwyższe laury, zdecydują Szanowni Czytelnicy – liczą się bowiem wyłącznie ich głosy, oddane na stronie https://travelery.national-geographic.pl/

Gratuluję wszystkim nominowanym i zachęcam do głosowania na Fiedlera. Z góry ślicznie dziękuję!

„CORAZ CIEMNIEJ W WARTHELAND” JUŻ W LIPCU!

Dobre wieści z krakowskiego Znaku. „Coraz ciemniej w Wartheland”, moja najnowsza powieść, której akcja rozgrywa się w czasie okupacji hitlerowskiej w Poznaniu i Wielkopolsce, ma już termin premiery! Zaplanowano ją na lipiec tego roku, co cieszy mnie niezmiernie. Trwają już intensywne prace redakcyjne nad tekstem powieści, otrzymałem go po pierwszej redakcji i teraz pałeczka po mojej stronie. Z terminu premiery cieszę się podwójnie: raz, że w tym roku, a dwa, że z moim pisaniem wychodzę w kraj. Dotychczas bowiem wszystkie moje fabuły wydawałem w poznańskich oficynach. Tym razem zaryzykowałem – i pierwsze doświadczenia są zachęcające. Jak widać, czasem warto coś zmienić. 🙂

O ARKADYM FIEDLERZE W „PRZYSTANKU HISTORIA”

Dzięki zaproszeniu IPN miałem okazję spotkać się online z widzami programu „Przystanek historia”. Rozmawialiśmy oczywiście o Arkadym Fiedlerze, bohaterze mojej książki „Fiedler. Głód świata”. W ciągu ponad godzinnego spotkania „prześwietliliśmy” chlubne i mniej chlubne fragmenty jego życiorysu. Zapraszam serdecznie do obejrzenia audycji.