News

RETRO WRACA W EBOOKACH

Moi Drodzy, jakże się cieszę, że mogę Was poinformować o nowym wydaniu moich pierwszych kryminałów retro z komisarzem Kaczmarkiem w roli głównej. Nakładem wydawnictwa Saga Egmont pojawiły się właśnie ebooki powieści „Kryptonim Posen”, „Mecz” oraz „Rache znaczy zemsta”. Tym samym Ci z Was, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać się z początkami serii z Biniem Kaczmarkiem, otrzymują drugą szansę. Zapraszam do lektury!

POPIOŁEK W WERSJI AUDIO!

Duża radość! Moje powieści kryminalne z Bogdanem Popiołkiem w roli głównej doczekały się audiobooków. Dzięki umowie z Wydawnictwem Błysk powieści „Biegacz” i „Pokuszenie” przeczytał dla Was Artur Ziajkiewicz. Premiera „Biegacza” już 16 sierpnia, a „Pokuszenia” – 29 sierpnia. Wersje audio obu książek znajdziecie na stronie www.audiobooki.love.pl lub na FB i Insta na profilach Audiobooki.Love – zachęcam do słuchania! A TUTAJ możecie posłuchać fragmentu „Biegacza” :). Dobrego odbioru!

BIEGACZ POKUSZENIE KRYMINAŁ BOGDAN POPIOŁEK PIOTR BOJARSKI

DO ZOBACZENIA W ŚMIGLU, MIEŚCIE DOKTORA WITASZKA!

Moi drodzy, serdecznie zapraszam na spotkanie autorskie w środę 10 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Śmiglu. Porozmawiamy o wydanej w ub. roku powieści historycznej „Coraz ciemniej w Wartheland”, która opowiada m.in. o dramatycznych losach konspiracyjnej grupy Związku Odwetu, kierowanej przez urodzonego w Śmiglu doktora Franciszka Witaszka. Grupa wsławiła się tym, że w czasie okupacji wydała Niemcom wojnę biologiczną. Do zobaczenia w Śmiglu!

„MORA” – RECENZJI MOC

Od premiery „Mory” minęło już pół miesiąca. To dobry moment, by podsumować pierwsze recenzje.

„Mora” to szalenie intrygujący kryminał retro, udowadniający, że Piotr Bojarski znakomicie czuje się w powieści detektywistycznej, a przy tym swobodnie porusza się w galimatiasie faktów historycznych.

Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki

Piotr Bojarski daje nam w powieści „Mora” opowieść o nadmiernym ufaniu pozorom, które stać się mogą źródłem nie tylko nieporozumień, ale i nienawiści, a nawet zbrodni.

Przemysław Poznański, Zupełnie Inna Opowieść

Intryga kryminalna na najwyższym poziomie. Wspaniale przedstawiony Poznań międzywojenny, komisariat, lokale – wraz ze słynnym czarnoskórym odźwiernym. Mocno i wyraziście odmalowane nastroje społeczne, zarówno wśród Niemców, Polaków, jak i Żydów. 

Dowolnik (mcagnes.blogspot.com)

To doskonały kryminał retro! Po pierwsze, świetnie napisany pod względem językowym – z dbałością o poprawność, lekkim piórem, z nutką humorystyczną. Dzięki temu przez historię się płynie! Po drugie, książka jest naprawdę dobrym połączeniem fikcyjnej zagadki kryminalnej z prawdziwą historią Polski i świata.

Granice.pl

„Mora” w przyjemny sposób łączy fikcję literacką, kryminalną zagadkę, z historią okresu międzywojennego. Czyta się ją szybko, człowiek nie ma ochoty odłożyć książki, chciałoby się przeczytać kolejną stronę, i jeszcze jedną i znów następną. Zachęca to do poznania poprzednich części przygód komisarza Kaczmarka.

Poprostumama.pl

Ciekawy wątek policji kobiecej z lat trzydziestych ubiegłego wieku Bojarski wyłuskał z jednej z postaci historycznej, Pani Stanisławy Filipiny Demetraki-Paleolog, która wpadła na pomysł, by przy Komendzie Głównej stworzyć kobiecy oddział składający się wpierw z około dwudziestu kobiet. W „Morze” Autor sprytnie wplótł w fabułę postać aspirantki Barbary Przysługi, która śledztwo prowadzone przez komisarza Kaczmarka urozmaica i uzupełnia.

Slonecznastronazycia.blog

Dawno nie czytałam kryminału retro, który byłby tak zgrabnie napisany! Nie ma tu zbędnych dłużyzn, a za to są smaczki językowe – między innymi przez dialogi przewija się gwara poznańska.

Kryminalnatalerzu.pl

Jednym słowem – po raz kolejny potwierdzam, że po książki Bojarskiego warto sięgnąć.

Monika Frenkiel. Nie samą pracą… Blog


O MOICH KSIĄŻKACH I PISANIU – W RADIO DLA CIEBIE

Redaktor Kinga Michalska naciągnęła mnie na opowieści i zwierzenia o tym, co, jak i dlaczego dotychczas napisałem. A także zapytała o moją najnowszą powieść kryminalną „Mora”. Posłuchajcie proszę mojego wywiadu dla Radio dla Ciebie. Dobrego odbioru!

https://www.rdc.pl/podcast/ksiazkomania-klub-detektywow-retro-kryminaly/

„MORA”, CZYLI O CZYM TYM RAZEM?

„Mora” trafia właśnie na półki księgarni oraz – mam nadzieję – via internet do Waszych domów. O czym jest moja kolejna powieść z komisarzem Kaczmarkiem w roli głównej? Posłuchajcie krótkiej zapowiedzi :).

Autor o powieści „Mora”.

„MORA” W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI. PREMIERA 10 SIERPNIA!

Tak prezentuje się okładka „Mory”, mojego nowego kryminału retro. Autorką okładki jest Eliza Luty, bardzo zdolna młoda graficzka, której serdecznie gratuluję i dziękuję. Podoba się Wam? Bo mi okrutnie! A premiera książki – oczywiście z komisarzem Kaczmarkiem w roli głównej – już 10 sierpnia – nakładem Wydawnictwa Znak Horyzont.

A o czym będzie „Mora?” Z tym pytaniem… odsyłam do działu KSIĄŻKI.

KOMISARZ KACZMAREK W KRYMINALE „MORA”

Równo rok temu zabrałem się za tę powieść, a teraz przyszło najmilsze: podpisałem właśnie umowę autorską na wydanie najnowszego retro-kryminału – oczywiście z komisarzem Biniem Kaczmarkiem w roli głównej. To będzie już dziewiąte wcielenie poznańskiego śledczego, a książkę opublikuje renomowane krakowskie wydawnictwo Znak (dziękuję za okazane zaufanie). Premiera planowana jest wstępnie na lato 2022 roku. Książka nosi roboczy tytuł „Mora”, a jej akcja rozgrywa się w 1934 roku w Poznaniu i Gdyni. Jak zawsze w książkach tej serii, także i tym razem spotkacie na jej kartach mniej lub bardziej znane historyczne postacie. Wszystkie one zostaną wplątane w serię tajemniczych morderstw, których wspólnym mianownikiem okaże się…

Oto seria powieści z komisarzem Zbigniewem Kaczmarkiem.

Więcej na razie nie zdradzę. Dodam tylko – enigmatycznie 😉 – że dzięki tej powieści udało mi się domknąć bardzo ważny wątek, zapoczątkowany poprzednim kryminałem „Szmery”. I powiązać tym samym serię kryminałów z książkami sensacyjno-historycznymi „Cwaniaki” i „Na całego”, które opowiadają o młodości Kaczmarka.

Życzę wielu wrażeń latem 2022!

Umowa ze Znakiem podpisana!

NAGRODZONY ZA „FIEDLERA”

Nawet się nie spodziewałem… Przypadł mi w udziale zaszczyt odebrania nagrody Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk dla najlepszej książki o Wielkopolsce w kategorii literatury popularnonaukowej i beletrystycznej w roku 2020. Jury doceniło biografię „Fiedler. Głód świata” mojego autorstwa, opublikowaną przez Wydawnictwo Poznańskie. Pięknie dziękuję jury – i wydawnictwu!

KILKA SŁÓW O MOJEJ NOWEJ POWIEŚCI

Na prośbę wydawnictwa Znak zdecydowałem się krótko opowiedzieć, o czym jest „Coraz ciemniej w Wartheland”. A także – jakie historyczne wydarzenia i autentyczne postacie były dla mnie inspiracjami.

„CORAZ CIEMNIEJ W WARTHELAND” – PRAPREMIEROWO!

Obiecałem, więc dotrzymuję słowa. W linku poniżej znajdziecie pierwsze kilkanaście stron mojej najnowszej powieści historyczno-sensacyjnej „Coraz ciemniej w Wartheland”. Zaintrygowani? Więcej – w sprzedaży już od 5 lipca. Zapraszam!

OTO OKŁADKA „CORAZ CIEMNIEJ W WARTHELAND”

Ujawnienie okładki książki to jakby przedpremiera samej powieści. Miło mi więc zaprezentować Państwu okładkę „Coraz ciemniej w Wartheland”. Premiera książki – już 14 lipca nakładem Znaku, choć w przedsprzedaży będzie ją można nabyć już od 5 lipca. Ta książka to moja ogromna radość. Włożyłem w nią kawał serca. Dzielę się tą radością z Państwem – z nadzieją, że sięgniecie po tę powieść. To kawał prawdziwej, a słabo znanej, dramatycznej historii. Więcej o książce znajdziecie Państwo TUTAJ.

„FIEDLER. GŁÓD ŚWIATA” NOMINOWANY!

Jaka radość! Ubiegłoroczna moja książka „Fiedler. Głód świata” uzyskała nominację do grona pięciu finalistek konkursu Travelery, organizowanego przez National Geographic Polska! Walczy zatem o zaszczytne miano Książki Roku 2020. O tym, która z propozycji zdobędzie najwyższe laury, zdecydują Szanowni Czytelnicy – liczą się bowiem wyłącznie ich głosy, oddane na stronie https://travelery.national-geographic.pl/

Gratuluję wszystkim nominowanym i zachęcam do głosowania na Fiedlera. Z góry ślicznie dziękuję!

„CORAZ CIEMNIEJ W WARTHELAND” JUŻ W LIPCU!

Dobre wieści z krakowskiego Znaku. „Coraz ciemniej w Wartheland”, moja najnowsza powieść, której akcja rozgrywa się w czasie okupacji hitlerowskiej w Poznaniu i Wielkopolsce, ma już termin premiery! Zaplanowano ją na lipiec tego roku, co cieszy mnie niezmiernie. Trwają już intensywne prace redakcyjne nad tekstem powieści, otrzymałem go po pierwszej redakcji i teraz pałeczka po mojej stronie. Z terminu premiery cieszę się podwójnie: raz, że w tym roku, a dwa, że z moim pisaniem wychodzę w kraj. Dotychczas bowiem wszystkie moje fabuły wydawałem w poznańskich oficynach. Tym razem zaryzykowałem – i pierwsze doświadczenia są zachęcające. Jak widać, czasem warto coś zmienić. 🙂

O ARKADYM FIEDLERZE W „PRZYSTANKU HISTORIA”

Dzięki zaproszeniu IPN miałem okazję spotkać się online z widzami programu „Przystanek historia”. Rozmawialiśmy oczywiście o Arkadym Fiedlerze, bohaterze mojej książki „Fiedler. Głód świata”. W ciągu ponad godzinnego spotkania „prześwietliliśmy” chlubne i mniej chlubne fragmenty jego życiorysu. Zapraszam serdecznie do obejrzenia audycji.